Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Yalnızlık Temalı 5 Muhteşem Film

STİL

Yalnızlık Temalı 5 Muhteşem Film

Yalnızlık Temalı 5 Muhteşem Film

Merhaba sevgili okurlar. Geçtiğimiz günlerde sizlerle korku türü üzerinde tavsiyeler paylaşmıştık. Korkmak ta bir yere kadar elbette :). Şimdi ise gelin yalnızlık temalı 5 muhteşem film hakkında konuşalım. Biraz yalnızlığımızda boğulalım değil mi ?

İnsanların bir kısmı yalnız kaldığı zaman kendisini kötü hissedip mutsuz olur. Bir kısmı ise yalnızlığın erdem olduğunu düşünerek, kendisini bilinçli bir şekilde çevresinde bulunan insanlardan soyutlar. Bu yüzden sizlere yalnızlık temalı 5 film öneriyoruz. Bu önerdiğimiz filmlerde, yalnızlık teması değişik şekillerde işlenmiş. Bazen bir erdem, bazen ise insanı bunalıma sürükleyen bir duygu durumu. Aralarında kendinizi bulabileceğiniz bir film olabilir.


1. Özgürlük Yolu / Into To Wild (2007)

Christopher, iyi bir üniversiteden dereceyle mezun olmuş aynı zamanda da başarılı bir atlettir. Mezuniyetten sonra verilen bir kutlamada ailesine, yaşamak istediği hayatın bu olmadığını söyler. Onun için yanlış ve eksik giden bir şey vardır. Christopher ailesiyle bunları paylaştıktan sonra,  tüm mal varlığını bir hayır kurumuna bağışlar ve çok uzun bir yolculuğa çıkar. Hayatını tamamen değiştirecek insanlar ve olaylarla karşılaşan Christopher, hayatı en güzel ve en sert şekilde deneyimleyecektir. Yönetmenliğini Sean Penn’in üstlendiği filmin başrollerinde Emile Hirsch ve Vince Vaughn yer alıyor.

2. Makinist / The Machinist (2004)

Fabrikada işçi olarak çalışan Trevor, bir yıl kadar uzun bir süredir uykusuzluk çekmektedir. Vücudu tükenmiş haldedir. İşi oldukça dikkat gerektirdiği için, küçük bir hatanın bile bedeli büyük olabilir. Trevor ise hiçbir şeye konsantre olamıyor, yaşamak onun için her geçen gün daha da zorlaşıyordur. Brad Anderson yönetmenliğindeki filmin başrolünde Christian Bale rol almaktadır.

3. Aşk / Her (2013)

Theodore Twombly, el yazımı mektuplar yazarak para kazanmaktadır. Ancak bu yıllarda, insanların yaptığı işleri artık bilgisayarlar yapar hale gelmiştir. Theodore eşinden boşandıktan sonra yalnız yaşamaya başlar. Bir gün izlediği teknoloji reklamı onun hayatını değiştirmiştir. Oldukça çekici bir kadın olan Samantha ve kusursuz bir yapay zeka programı sunan işletim sistemiyle tanışır. Samantha sanal bir varlıktır ve sadece sesten ibarettir. Derin bir bunalımın içinde olan Theodore, bu işletim sistemiyle birlikte hayattan zevk almaya başlamıştır. Filmin başrolünde Joaquin Phoenix yer alıyor. Scarlett Johansson ise Samantha’ya sesiyle hayat vermektedir.

4. Uzak (2002)

İdeallerinden uzaklaştıkça hayatın anlamını yitiren bir adam ve hayallerini gerçekleştirmek için yolu İstanbul’a düşmüş bir gencin hikayesi. Birçok ödüle layık görülmüş bu film Nuri Bilge Ceylan tarafından yönetildi. Başrollerinde ise Muzaffer Özdemir, Mehmet Emin Toprak ve Zuhal Gencer Erkaya yer almaktadır

5. Ben Efsaneyim / I’m Legend (2007)

Robert, çok kötü bir virüsün tüm dünyaya yayılmasına engel olamamış bir bilim insanıdır. New York’ta hayatta kalabilmiştir çünkü vücudu bu korkunç virüse karşı bağışıklık kazanmıştır. Üç yıl boyunca, kendisi gibi hayatta kalmış olabilecek insanlara ulaşmaya çalışacaktır. Yönetmenliğini Francis Lawrence’ın üstlendiği filmin başrolünde Will Smith yer almaktadır.

Yalnızlık Temalı 5 Muhteşem Film yazısı umarım sizlere yardımcı olmuştur. Yorum yap kısmına tıklayarak görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. İyi seyirler dilerim.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla STİL

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık