Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Türkiye’deki En Güzel Şelaleler

KÜLTÜR

Türkiye’deki En Güzel Şelaleler

Çok fazla medeniyetin büyümesine şahit olan, tarihleri ve doğal yapıları ile insanları büyüleyen, sayısız güzellikte antik yapı ve doğal şelaleler bulunmakta. Eşsiz manzaraları görebileceğiniz bir çok Türkiyedeki şelaleler sizler için sıralandı.

Türkiyedeki Şelaleler

 • Antalya / Kurşunlu Şelalesi

Antalya’nın eşsiz güzelliklerinin yanı sıra bir de şelaleleri ile dikkat çekiyor. Kurşunlu,Manavgat ve Düden şelaleleri görülmesi gereken doğal harikalardan sadece bir kaçı.

 • Kayseri / Kapuzbaşı Şelaleleri

İç Anadolu bölgesinin göz bebeklerinden olan Kayseri şehrinde, Kapuzbaşı Şelalelerinin akış biçimi dünyadaki ve Türkiye’de bulunan bir çok şelaleye nazaran ikinci en yüksek şelale olma özelliğini taşımakta.

 •  Konya / Yerköprü Şelalesi

İç Anadolu bölgesinin bir diğer güzel şehri olan Konya’da mutlaka görmeniz gereken harika bir şelale daha yer almakta. Konya şehrinin merkezine 100 km uzaklığında bulunan Göksu Nehrine yakın olarak bulunan YerKöprü Şelalesi, 15-20 metre yükseklikten dökülmekte.

 • Rize / Bulut Şelalesi

Karadeniz bölgesinin eşsiz güzellikleri barındıran şehirlerinden birisi olan Rize’de, Bulut Şelalesi Türkiye’nin en yüksek şelalesi ünvanına sahip durumda. Şelale Tar Deresi’ne dökülmekte olan Bulut Şelalesi, yaklaşık olarak 250 metre yükseklikten dökülmekte.

 • Sinop / Erfelek Tatlıca Şelaleleri

Genel olarak bakarsak küçüklü büyüklü 28 adet Şelale’den oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, iki ormanın birleştiği nokta da derin bir vadi içerisinden akmakta.

 • Gümüşhane / Tomara Şelalesi

Kırk farklı kaynak ile meydana gelen Tomara Şelalesi, Gümüşhane şehrinin Şiran ilçesine bağlı. Seydibaba Köyün’de yer maktadır. Su kaynaklarının tamamın ise herhangi bir kaynaktan beslenmeden yer altından çıkmakta.

 • Van / Muradiye Şelalesi

Doğu Anadolu bölgesinin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Van şehrimizin Muradiye ilçesinde bulunan bu güzel şelale, Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer almakta.

 • Bursa / Suuçtu Şelalesi

Fay hatlarının çökmesi ile oluşan Suuçtu Şelalesi yaklaşık olarak 38 metre yükseklikten dökülmekte. Ağaçlık bir alan içerisinde yer alan bu şelale, yerli vatandaşlar ve yabancı turistler tarafından da ziyaret edilmekte ve piknik alanı olarak da kullanılmakta.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
2 Yorum

2 Comments

 1. Ahmet Gürsoy

  Ekim 27, 2019 at 11:26 am

  Ülkemizde doğal güzellikler fazlasıyla mevcut bu bilgiler için çok teşekkür ederiz

 2. burcu aktepe

  Ekim 27, 2019 at 11:27 am

  Vallahi ne kadar güzel Şelaleler varmış umarım gidip görmek nasip olur bizlere de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla KÜLTÜR

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık