Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Tarihte Meteoroloji Tahminleri

hava durumu tahminleri

KÜLTÜR

Tarihte Meteoroloji Tahminleri

Hava durumları konusunda hiç şüphesiz ki gün geldiğinde insanoğlu havanın nasıl olabileceğini öncelerden kesin olarak haber verecek teknoloji ve bilgilerin hepsine ulaşacaktır. Fakat bulutları, fırtınaları ve yağmurları kendi istekleri doğrultusunda oluşturabilecek ve kendi istekleri doğrultusunda yok edeceklerdir. Sizlere bu şekilde devam eden

Hava Durumları Nasıl Tahmin Ediliyordu ?

Günümüzde ” Hava modifikasyonu ” olarak da isimlendirilen çalışmalar ise ileri yıllarda insanoğlunun kaderini tayin edebileceğiniz en önemli çalışmalardan bir tanesi olacaktır. Bu tarz işlerin ilginç yanı ise eski çağlarda da yaşamış olan insanların da meteoroloji ile ilgili problemleri ile çözmeye çalışmalar olmalıdır. Fakat bu çağlarda tanrıların ise amtosfer olaylarını etkilediğine ve fırtınaları da dindirmek, kuraklığa da son vermek amacı ile tanrıları da yardıma çağırmanın her zaman gerekli olduğuna inanılırdı. İnsanoğlunun geçmiş tarihlerde incelendiğinde; ister Arktik Okyanusu kıyılarındaki ” Soğuğun büyücüsü’nün” yardıma çağırılmasına kadar uzanmaktadır.

Afrika’da Hava Durumları

İster Kuzey Afrika’da yaşayan eski kavimlerin ” Tamtam eşliğinde yağmurları çağırmaları olsun, isterse de yağmur yağması için yapılan adak törenleri olsun bütün eski uygarlıklarda kendisine kolaylıkla yer bulduğu görülecektir.Benzer yöntemler ve inançlar eski Japonya’da, Çin’de, Amerika yerlilerinde, Hindistan’daki Arilerde, Romalılar ve Yunanlılarda bir çok ülkede de rastlanılmış tekniklikler sürekli olarak kullanılmaktadır. Meteoroloji ile ilgili olan tüm örgütlerde temsil edilen hemen hemen bütün ülkelerin geçmişlerinde rastlanabilmektedir.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
1 Yorum

1 Yorum

  1. Erdal izkan

    Ocak 23, 2020 at 11:33 am

    Kar sogugu bu aksam kar yagcak 😀 milli taktigimiz 😂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla KÜLTÜR

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık