Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Orta Avrupa’nın Yeni Gözdesi Prag Gezi Rehberi

EĞLENCE

Orta Avrupa’nın Yeni Gözdesi Prag Gezi Rehberi

Orta Avrupa’nın Yeni Gözdesi Prag Gezi Rehberi

Son 10 yılda özellikle Türk turistler tarafından oldukça tercih edilen yerlerden biri hiç şüphesiz Prag. Gelin şimdi Orta Avrupa’nın Yeni Gözdesi Prag Gezi Rehberi yazımıza gözatalım. El değmemiş ortaçağ mimarisi, insana her an bir masalın içindeymiş hissi veren gotik atmosferi ile Prag günden güne daha fazla dikkat çeker hale geliyor. Peki, Prag’ı bu denli eşsiz kılan özellikler nelerdir? Prag’da mutlaka yapılması ve kesinlikle kaçınılması gereken şeylerin başında neler gelir? Prag’da keyifli bir tatil geçirmenin püf noktaları nelerdir? İşte meraklılarına Prag’dan bazı notlar:

Eski şehir meydanında bulunan ve her saat başı açılan penceresinden İsa’nın 12 havarisinin göründüğü meşhur “Astronomik Saat”i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Prag’ın pek çok köprüsü arasında en görkemlisi olan “Charles Bridge” üzerinde yürümeli ve yol boyunca sokak sanatçılarının eserleri arasında kaybolmalısınız.

Prag’da para birimi olarak Çek Korunası kullanılmaktadır, TL bazında düşünüldüğünde 1TL yaklaşık 10 Çek Kronuna denk gelmektedir. Bu hesap açık ve kolay gibi görünse de, Prag’da yaptığınız harcamalara dikkat etmenizde yarar var, zira farkında olmadan tahmininizden çok daha fazla harcama yapmış olabilirsiniz.

Prag’da toplu taşıma sistemi pek çok Avrupa Birliği Ülkesinde olduğu gibi vicdani esaslara dayanır, bileti okutmak keyfi gibi görünse de, hemen her durak çıkışı sıkı kontroller yapılır ve biletsiz yakalanmanın cezası oldukça yüklü bir para cezasıdır.

Prag’a yapacağınız geziyi Petrin Tepesini ziyaret etmeden sakın sonlandırmayın

Teleferik ile çıkılan Petrin Tepesinde tüm Prag ayaklarınız altında adeta bir minyatür halini alacak ve size eşsiz bir Prag manzarası sunacaktır. Prag dendiğinde akla gelen en önemli şeylerden biri, hiç şüphesiz el yapımı kuklalardır. Hemen her köşede ufak, tarihi dokulu bir kukla dükkanına rastlamak mümkündür. Fiyatları 35TL ila 150 TL arasında değişen bu sevimli hatıralardan mutlaka bir tane edinmelisiniz.

Orta Avrupa’nın Yeni Gözdesi Prag Gezi Rehberi yazısını okudunuz. Sizlerinde Prag yada farklı yerler hakkında tavsiyeleriniz, paylaşmak istediğiniz anılarınız varsa lütfen yorum yapmayı unutmayın. Hepinize iyi gezmeler 🙂

  • prag şehri manzara
  • prag şehri manzara
Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla EĞLENCE

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık