Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Mutlu Olmanın Sırrı Nedir ?

YAŞAM

Mutlu Olmanın Sırrı Nedir ?

Bir çoğumuzun sorumluluk alanında olmayan konularda enerjimizi tüketip sorumlu olduğumuz alanları ihmal ettiğimizde bir çok sorun giderek büyümektedir. Bu makalemizde sizlere mutlu olmanın sırrı , değişime önce kendimizden başlamamız gerektiği hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Bir çok zaman arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Telaş içerisinde ve garip bir şekilde hızla ilerleyen hayatımızda bu buluşmalarımız sıcacık bir kahve içimlik mola gibidir. İçtenlikle gelen selamlaşmalar, yüzümüzde oluşan tebessümler, bakışlarımızdaki parıldama, hızlı şekilde geçen günlerin arasında dostluk adına da geçen unutulmaz kareler olarak sayılabilir.

Hayatta mutlu olmanın sırrı nedir

Etrafımızdaki insanlarla kısa bir hal hatır sorma evresi geçirdikten sonra, dünyadaki devam etmekte olan savaşlar, ülkemizdeki siyasi çalkantılar, ekonomik belirsizlikler ve çevrede oluşan değişiklik gibi konuları konuştukça sohbet ortamından tartışma ortamlarına da geçiş yapabilir. Ses tonumuz değişebilir bazen de içten içe geliştirilir. Karamsarlık, kötümserlik ve ardından da çözümsüzlük duyguları ise ufkumuzu bazen daraltabilir.

Genel olarak baktığımızda uzaklarda aramış olduğumuz mutluluğun sırrı ise her zaman içimizde saklanmakta. İlk olarak değiştirmemiz gereken kendimizden başlayan pozitif değişmeler ile dünyanın en güzel değişimlerine de katkıda bulunabiliriz. Yoksa bu şekilde ilerlemeye devam edersek , ” Ne olacak bu memleketin hali! ne olacak bu dünyanın hali ! ” şeklinde tepki verdiğimiz, gelişmelerin ülkeleri seyredip durarak, herkesin gülebildiği bu tiyatroyu kendi kendimize sürekli oynar dururuz. Hayatı akışına bıraktığımız sürece en olumlu sonuçlarla karşılaşabileceğimiz fazlasıyla mümkün hayatınıza bakın ve kimseyi umursamadan mutlu olmaya devam edin.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla YAŞAM

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık