Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

McDonald’s Nasıl Kuruldu

YAŞAM

McDonald’s Nasıl Kuruldu

En çok sevilen fast food ürünlerinin başlarında gelen McDonald’s dünyanın en sevilen şirketlerinden bir tanesidir. Cheeseburger, hamburher, patates kızarması ve soğuk içecekler üzerine kurulmuş bir firmadır. Tavuk ve et ürünlerinin sıcak ve hızlı bir şekilde self servis sunulması en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesidir. Uygun fiyatları ile de cep yakmadan bir satış politikası ile ilerler.

Mcdonalds kuruluş hikayesi

15 Mayıs 1940 senesinde Mac ve Dick Mcdonald kardeşler tarafından Amerikanın California şehrinde arabaya servis yapan bir restoranda başlayan hikayeyi kardeşler babalarının mesleği sayesinde tanımıştır. Babaları hamburger ve sosisli satan bir mekan işlemekteydi.

İşin temel bölümüne bakacak olursak bu işi babalarından öğrenen kardeşler açmış oldukları restoranda sosisleri kızartıp içecekleri hazırlayıp oturan müşterilere servis etmeye başladılar. Gençlerin buraya akın akın gelmesi sonrasında işe aldıkları kızlar ise park yerinde olan arabalara yemek götürmeye başladılar. Günümüzde bu olay tamamen self servise döndü.

Bu şekilde işlerine devam eden kardeşler bir zaman sonra araba servislerine yetişmemeye başladı ve işletmelerini büyütmeye karar verdiler. Yeni bir fikir atıp fiyatları düşürelim fakat insanlar kendileri almaya gelsin hem bu sayede de fazla eleman yükünden de kurtulmuş oluruz mantığı ile sektöre bir yenilik getirdiler. hepimizin de bildiği gibi mcdonalds gibi işletmelerde asla servis olayı olmaz. Bir devir yaratan firma günümüzde ise her ülkede yüzlerce işletmeye sahipOkumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla YAŞAM

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık