Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Köpek Davranışları

EĞLENCE

Köpek Davranışları

Bir çok zaman köpeğinizin davranışları sizlere karmaşık gözükebilir. Onların ne yapmak istediğini veyahut neye ihtiyacı olduğunu anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Köpek davranışları unutmayın ki , iletişim anlamakla başlar. Eğer siz köpeğiniz ile doğru bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız ilk olarak onun davranışlarını inceleyip nedenlerini anlamalısınız.
Köpeğinizin sizlere anlatmak istediklerinden sizlere biraz bahsedelim.

Her bulduğumu çiğnemek istiyorum !

Bir çok zaman yavru köpeklerde de görmeye alışkın olduğumuz çiğneme durumu ise fazlasıyla doğal bir durumdur. Düşünün ki diş çıkartma evresinde olan ve hiç durmadan ağlayan bir bebek, eline almış olduğu her şeyi ağzına sokmaya çalışır değil mi ? Yavru köpeklerde de bu durum çok da farklı durumda değiltir. Dişlerindeki kaşınmalar, dünyayı keşfetme merakı ile birleşince, karşılaştığımız durum ise ısırılan ayakkabılar, parçalanan kıyafetler olabilmekte.

Sürekli havlıyorum çünkü…

İlk olarak şunu kabul etmeliyiz ki her ne kadar insanların konuşması ne kadar doğal bir durum ise, bir köpeğin de havlama durumu o kadar kolaydır. Köpeğiniz nedensiz bir yerde veya zamanda havlama krizine girse de çoğu zaman altında mutlaka bir neden yatmaktadır. Köpekler bir çok zaman bir tehlike sezdiklerinde haber vermek veya uyarmak için havlayabilirler. Köpek davranışları , havlamak onlar açışından gayet önemli bir iletişim aracı olarak kabul edilir. Korkmuş olabilir, farklı bir ses, farklı bir kişinin gelişini hissetmiş olabilir. farklı birinin tedirgin olmasını bile hissedebilen köpekler sizleri uyarmak için havlıyor bile olabilirler.

Kedi davranışları

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
2 Yorum

2 Comments

  1. Bihter

    Kasım 7, 2019 at 7:37 am

    11 yıldır köpek besleyen biri olarak söyleyebilirim ki evinize neşe katıyorlar:))

  2. Pingback: Hayvanlar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar | Yaşam Kültür Eğlence

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla EĞLENCE

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık