Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

İnternet Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

YAŞAM

İnternet Alışverişi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İnternet alışverişi yapma işlemi, halen daha bir çok insan için şüphe barındıran bir durum. Türkiye’de 20 senedir bir geçmişe sahip olmasına rağmen, E-ticaret sektörü halen daha bir çok şüphe barındırmakta. İnternet’ten alışveriş yapacağınız zaman dikkat etmeniz gereken şeylerden kısaca sizler için bahsettik.

İnternet Alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

 • Yaşayabileceğiniz herhangi bir problem sonrasında, başvurabileceğiniz açık adres ve telefonların tüketiciler ile paylaşılması kesinlikle yasal bir zorunluluktur. Alışveriş yapacağınız site bu durumları barındırmıyorsa o siteden alışveriş yapmamanız tavsiye edilir.
 • Dışarıda yapmış olduğunuz alışverişlerinizde olduğu gibi internet üzerinden yapılan alışverişlerinizde de garanti belgesi ve faturaları elinizde bulundurduğunuzda, bütün yasal haklara da sahip olacaksınız. Bu iki belgeyi de alışveriş sonrası mutlaka muhafaza etmeniz gerekmektedir.
 • Bir çoğumuzun bildiği gibi güvenli olan alışveriş siteleri, internet alışverişi esnasında kredi kart şifrelerinize kesinlikle ihtiyaç duymamaktadır. Sizlerden kredi kartı şifrenizi talep eden alışveriş sitelerinden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.
 • İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde, ürünlerinizi alacağınız güvenli alışveriş siteleri, kesinlikle SSL sertifikasına sahip durumda olmalıdır. Bu tarz sertifikaları sahip olan siteler genelde kredi kart bilgilerinizi kendilerine özel bir şifreleme sistemi ile doğrudan bankanıza aktarır ve kesinlikle 3. şahısların eline geçme imkanı bulunmaz. İnternet sitesinin SSL sertifikasına sahip olup olmaması durumunu da adres çubuğunun sağ alt tarafında bulunan kilit işaretinden de anlayabilirsiniz. Sizler için SSL sertifikasının olduğu bölümleri detaylı olarak anlatacağız alt taraftaki fotoğrafa bakabilirsiniz.
Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
3 Yorum

3 Comments

 1. Onur

  Kasım 1, 2019 at 10:01 am

  Cok yardımcı oldu teşekkür ederim özellikle sertifika konusunda bilgim yoktu cok faydalı pi paylaşım.

 2. Pingback: IKEA Muhteşem Başarı Öyküsü - Yaşam , Kültür , Eğlence

 3. Pingback: Blog yazarlığı yapmanın yararları - Yaşam , Kültür , Eğlence

Bir Cevap Yazın

Daha Fazla YAŞAM

 • KÜLTÜR

  Kendini Gerçekleştiren Kehanet

  Yazar

  Kendini gerçekleştiren kehanet, diğer adıyla “pygmalion etkisi ” kısaca ; bir kişinin diğer kişi hakkındaki pozitif...

 • GALERİ

  Beden Dili Hakkında 5 Bilgi

  Yazar

  Merhaba hangiali okurları. Bu yazımızda beden dili hakkında bazı bilgileri sizlere aktaracağız. Sözsüz iletişim şekli deyince...

 • YAŞAM

  Rüyalar Gerçek Mi ?

  Yazar

  Herkes hayvanların rüya görüp görmediğini merak etmektedir. Bu konu ile ilgili birçok bilimsel yapılmasına karşın, insanlardaki...

 • YAŞAM

  Yeni Yılda Yeni Bir Hayat İçin

  Yazar

  Bir çoğumuz gelecek olan yeni yıllarda kendi hayatlarına dair yenilikler yapacağını söylerler fakat çoğu da eksik...

 • YAŞAM

  McDonald’s Nasıl Kuruldu

  Yazar

  En çok sevilen fast food ürünlerinin başlarında gelen McDonald’s dünyanın en sevilen şirketlerinden bir tanesidir. Cheeseburger,...

Popüler

Facebook

Popüler

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 499 aboneye katılın

Üste Çık