Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

İKİNCİ EL ALIŞVERİŞ UYGULAMALARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.

YAŞAM

İKİNCİ EL ALIŞVERİŞ UYGULAMALARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.

İKİNCİ EL ALIŞVERİŞ UYGULAMALARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER.

İnsan, hayatını devam ettirebilmek ve daha rahat yaşayabilmek için çeşitli eşyalara ihtiyaç duymaktadır. İhtiyacı olan her ürünü kendi üretemediği için alışveriş yaparak ihtiyacı olan ürünleri satın almaktadır.

Bu yüzden de sürekli olarak alışveriş yapmak zorundadır. Ama bazen bazı eşyalar sonradan ihtiyaç olmaktan çıkmaktadır ve artık bu eşyalar kullanılmamaktadır. Kullanılmayan bu eşyalar evin bir bölümünü ya da kömürlük/depo gibi kısımları işgal etmektedir. Üstelik üzerine sürekli olarak eşya atıldığı için ürünler ezilmekte ya da çeşitli zararlar alabilmektedir.

Bu durumda da daha sonra kullanılması planlanan ürünler artık kullanılmayacak hale gelmektedir. Bu yüzden bu eşyaları ikinci el uygulamalarında satmak daha yararlı olacaktır. Böylelikle hem ürüne ihtiyacı olan insanlar ürünü kullanabilir hem de ürün satan kişi para kazanarak diğer ihtiyaçlarını karşılayabilir.

İkinci El Alışveriş Uygulamaları Nasıl Kullanılır?

İkinci el alışveriş uygulamalarını kullanmak isteyen kişiler akıllı telefon ya da tabletleri sayesinde play store mağazasından kolaylıkla bu uygulamaları telefonlarına ya da tabletlerine yükleyebilirler.

Sonrasında diğer uygulamalarda da karşılaşıldığı gibi bir üyelik formunun doldurulması gerekmektedir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamaya kolayca girerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama içerinde telefon numarası ve siyasi içerikli konuşmaların yapılmasına izin verilmediği de bilinmelidir. Uygulamayı kullanmaya ise ilk önce satmak istediğiniz ürünün fotoğraflarını yükleyerek başlayabilirsiniz. Bazı uygulamalar daha fazla fotoğraf kabul ederken bazıları sadece dört adet fotoğraf kabul etmektedir. Yani bu durum uygulamaya göre değişiklik göstermektedir. Daha sonra ürüne başlık ve açıklama yapmanız gerekmektedir. Ürünün markası, bedeni, rengi ve ne durumda olduğu belirtildikten sonra alış fiyatınızı ve satmak istediğiniz fiyatı yazdıktan sonra ürünü onaya göndermiş olursunuz ve ürün onaylandıktan sonra uygulamadaki kullanıcılar tarafından görüntülenmeye başlanır. Ürünü beğenen kişiler ürününüze teklif göndererek ya da doğrudan satın alarak ürünü satın alabilmektedir. Yapılan tekliflerden memnun değilseniz teklifleri kabul etmek zorunda değilsiniz. Ürünü sattıktan sonra ise özenle paketlemeniz ve uygulamaların anlaşması olan kargo şirketine size uygulamanın vermiş olduğu numara ile gitmeniz ve bu numarayı görevli ile paylaşmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra göndericinin isim soy isim ve adres bilgilerinin de kargo kabul kağıdına yazılması gerekmektedir.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

Daha Fazla YAŞAM

 • KÜLTÜR

  Kendini Gerçekleştiren Kehanet

  Yazar

  Kendini gerçekleştiren kehanet, diğer adıyla “pygmalion etkisi ” kısaca ; bir kişinin diğer kişi hakkındaki pozitif...

 • GALERİ

  Beden Dili Hakkında 5 Bilgi

  Yazar

  Merhaba hangiali okurları. Bu yazımızda beden dili hakkında bazı bilgileri sizlere aktaracağız. Sözsüz iletişim şekli deyince...

 • YAŞAM

  Rüyalar Gerçek Mi ?

  Yazar

  Herkes hayvanların rüya görüp görmediğini merak etmektedir. Bu konu ile ilgili birçok bilimsel yapılmasına karşın, insanlardaki...

 • YAŞAM

  Yeni Yılda Yeni Bir Hayat İçin

  Yazar

  Bir çoğumuz gelecek olan yeni yıllarda kendi hayatlarına dair yenilikler yapacağını söylerler fakat çoğu da eksik...

 • YAŞAM

  McDonald’s Nasıl Kuruldu

  Yazar

  En çok sevilen fast food ürünlerinin başlarında gelen McDonald’s dünyanın en sevilen şirketlerinden bir tanesidir. Cheeseburger,...

Popüler

Facebook

Popüler

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 499 aboneye katılın

Üste Çık