Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

HİLE İLE TAKİPÇİ ARTTIRMANIN ZARARLARI..

KÜLTÜR

HİLE İLE TAKİPÇİ ARTTIRMANIN ZARARLARI..

HİLE İLE TAKİPÇİ ARTTIRMANIN ZARARLARI..

Ürün veya hizmet satan şirketlerin şu anda sosyal medya hesaplarına sahip olmadıkları düşünülemez. Facebook, Twitter ve diğer birçok sosyal ağ şirketi ana sıralama / takip faktörüne odaklanmaktadır. Şirketler sosyal ağlardan düz bir çizginin mantığını izler, sosyal ağ hesaplarını ne kadar çok kişi izlerse o kadar iyi olur. Bu nedenle, takipçilerinin sayısını çeşitli şekillerde arttırırlar. Hile ile takipçi arttırmanın zararları hakkında bilgi sahibi olanlar bu işlemi organik şekilde yapmaya özen gösterir.

HİLE İLE TAKİPÇİ ARTTIRMA

Hileyle Beğeni Artırma

Forum siteleri, takipçilerinin beğenilerin sayısını artırmak için sorun yaşayan insanlar için kullanılmaktadır. Fiyatlar takipçilere beğenilere göre verilmiştir. Bir anlaşmaya varıldıktan sonra, konuyu açan kişi, program aracılığıyla ilgili sosyal paylaşım sayfasına teşekkür takipçiler gönderir. Bu takipçi ve beğenilerin sayısı gerçek insanlardan oluşmuyor veya ilgili sayfaları kendi istekleri doğrultusunda takip eden insanlardan oluşuyor.

Bir sayfayı beğenen veya takip eden kişilerin olduğu durumlarda, sayfayı izleyen veya beğenen kişiler en kısa sürede şirket sayfasını izlemeyi bırakır. Takip etmeyi bırakmayanlar uzun süre giremezler. Bu nedenle, sayfa bölümünü görmeyen insanlar.

Diğer bir yöntem, oluşturulan sahte hesabın beğenildiğinden ve takip edildiğinden emin olmaktır. Bu hesaplara bot denir, bu da sosyal ağ sayfalarınızdaki paylaşımların gerçek insanlar tarafından görülmeyeceği anlamına gelir.

HİLE İLE TAKİPÇİ ARTTIRMA

Anlama Yöntemi

Sahte beğenilerin sayısındaki artışla sayfa stillerini anlamak kolaydır. Bunu anlamanın en kolay yolu, sayfadaki hisse senedi etkileşimi seviyesine bakmaktır. Örneğin, bir kullanıcı 0-50 kişi arasında 100 bin kişi ile bir sayfayı paylaşmayı seviyorsa, bu sayfanın takipçisi sayısı bu sahte yöntemle büyük ölçüde artmaktadır.

HİLE İLE TAKİPÇİ ARTTIRMA

Kazanırım Derken Daha Fazlasını Kaybetmek

Bununla birlikte, bu yanlış tanıma artırma yöntemi yeni beğeniler sağlamaz veya insanları sayfanın sahibi olan şirketlerin hizmetlerini veya ürünlerini almaya teşvik etmez. Sadece şirkete insanlar tarafından kısa bir süre sevildiğini düşündürüyor. Fakat bu hiçbir şey ifade etmiyor, çünkü insanlar diğer insanlardan çok tanıdıklar gibi insanlarla ilgileniyorlar.

Öte yandan, bu yöntemi bilenlerin sayısı çok yüksek olduğu için, şirketin takipçisi sayısı sahte yöntemlerle artar, bu da şirketin sahte ve etik olmayan yöntemleri kullanan bir şirket olduğunu düşünmesine neden olur, bu da şirketin ciddi prestijini kaybetmesine neden olur.

Tabii ki, sosyal ağ siteleri sınırsız aralık temizleme durumuna sahiptir. Uzun süredir aktif olmayan hesapları siler. Bu yöntemle beğeni / takipçinin arttığı kurumsal sosyal paylaşım hesaplarının beğeni / takipçi sayısı çok ciddi biçimde azalmaktadır. Bu sayfadan tekrar organik gibi insanlar tarafından fark edilirse, şirket sahte yöntemler kullanan bir şirket olarak kabul edilir, organik insanlar takipten çıkar ve şirket prestijini kaybeder.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

Daha Fazla KÜLTÜR

Popüler

Facebook

Popüler

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 499 aboneye katılın

Üste Çık