Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Görünmez Olmanın Yolları

EĞLENCE

Görünmez Olmanın Yolları

.

Bu durumda objenin üzerine ışık gelmesi halinde bükülen ışıklarla çakışıp etrafta görünmemeyi sağlıyor.
Fizik profesörleri gizlenebilmek için materyallerin ışık hızına ayarlanabilir olmasını söylemektedirler. Fiber optik olan kablolar ile, Uzay-Zaman pelerini düşüncesinin arkasında bulunan teorileri de kanıtlamak için yardımcı olabilirler. Görünmez olmak fizik kurallarına göre bir çeşit ile gerçekleştirilebilir.

Görünmez olmak mümkün mü ?

Uzmanlar, ” Bu yapılanın bir ilizyon olmadığını, bilimin sadece objeleri değil bütün olayları da kaybetmenin yollarını bulabildiklerini de söylüyorlar”. İngiliz fizik profesörleri tarafından yapılan yeni araştırmalara göre, herhangi bir banka soygunu sırasında insan gözü ve güvenlik kameralarında nasıl görünmeden gidilir düşüncesinin de mümkün olabileceğiniz söylediler. National Geographic dergisinde ise yayınlanan bir haberde ” Bu tarz konseptler özüne inecek olursak tamamen basiht bir olay” diye söz etmektedirler. Ünlü fizikçi Paul Kinsler, görünmezlik pelerinine benzemeyen bir pelerinin olayının ise ışığı objelerin etrafında. Daha fazla bükerek onu görünmez olmak haline de getirebileceğiniz söylemekte. Pelerin yerine ise, belirlenmiş olan objenin etrafına özel materyaller doldurularak metal dizilim ile tasarlanmış bir biçimde ışık hızının direkt olarak geçmesine de imkan tanımakta.

Bu tarz oluşan durumlarda ise üstüne doğru ışık gelmesi durumunda bükülebilen ışıklar ile çakışıp etrafta görünmemesini de sağlayabilir. İlk olarak önce ve sonra görüntüleri beraber bir şekilde yayınlanırsa, görünebilirlik açısından da. Hiç bir ipucu ve aksilik saptanmayacağı net bir şekilde belirlenmiş.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
1 Yorum

1 Yorum

  1. Görünmez Adam

    Kasım 20, 2019 at 4:27 pm

    İyi de neden görünmez olmak isteyeyim arkadaş? Görünürken bile görünmezmişim gibi bu hayat 😒

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla EĞLENCE

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık