Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

STİL

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? sorusuna geçmeden önce , nedir bu E-Ticaret? diye başlasak daha iyi olur. E-Ticaret insanların aslında sürekli yaptığı mal veya hizmet alışverişinin , internet ortamına taşınmış şeklidir. Kredi kartlarının kullanım hacmi arttıkça ülkemizde ve dünyada internet üzerinden alışveriş yapma hacmi de doğru orantılı bir şekilde artış göstermiştir. Ve durum böyle olunca da başta küresel anlamda büyük firmalar olmak üzere ortaya konulan bu büyük pastadan pay almak için kullanıcılarına internet üzerinden alışveriş hizmeti sunmaya başlamışlardır. Fakat bu pasta çok büyük olmalı ki , günümüze bakıldığında kahvede ki osman abi bile okeye dönerken aslında bir yandan da E-Ticaret sitesi açmayı düşünüyor. Şimdi konumuza odaklanabiliriz. Osman abi , ben , ve bu yazıyı okuyan değerli kardeşim de E-Ticaret Sitesi açmaya karar verdiğimize göre gelin bakalım E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur ? yazımızda bunu öğrenmeye çalışalım

Perakende sektörünün dünyaya entegrasyonu ile birlikte e-ticaret alanı ortaya çıkmış ve ürün veya hizmetleri daha fazla müşteriye daha kısa sürede ve daha uygun maliyetli bir şekilde satmak mümkündür. Tüm dünyada bu sektör, Amazon, eBay, Alibaba ve Türkiye gibi küresel sitelerin de büyük şirketlerin ortaya çıkmasına neden olduğunu ortaya koydu.

Ülkemizde son yıllarda göz önünde bulundurulmaya başlanan e-ticaret sektörü, KOBİ hizmetlerinin internete devredilmesi sonucu önem kazanmaya başlamıştır. Her UKM, ürünlerini büyük bir ivme kazanmak için e-ticaret yoluyla satma olanağına sahiptir.E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur ?

E-Ticaret Sitesi İçin Gerekenler Nelerdir?

Teoride bir e-ticaret sitesi oluşturmak, standart bir web sitesi oluşturmakla aynı prosedüre sahiptir. Bu nedenle, site adresimizi belirleyecek bir etki alanı adına, web yazılım dosyalarımızı yayınlayabileceğimiz bir sunucuya ve etki alanı adı tarayıcısını yazarken görünen sayfada bizi karşılayacak e-ticaret yazılımına ihtiyacımız var.

E-Ticaret Yazılımları

Etki alanı ve sunucuyu sağladıktan sonra atılan en büyük adım e-ticaret yazılımıdır. Farklı e-ticaret yazılımı hem ücretsiz hem de ücretlidir. Her iki kategori de ayrı ayrı olumlu ve olumsuz özelliklere sahiptir.

Örneğin, çoğu ücretsiz e-ticaret yazılımında, para kazanmak için dışarıdan destek hizmetleri satın almanız gerekir, ancak bunu kendi sunucunuzda saklama olanağınız olur. Ücretli e-ticaret yazılımı desteği neredeyse yedi gün yirmi dört saat olmasına rağmen, çoğu şirket sitenizi kendi sunucunuzda barındırmanıza izin vermez.

Bu, ücretsiz e-ticaret yazılımından daha hızlı çalışmayı başaran Opencart CMS’dir. PHP programlama dilinde yazılmış olan bu web yazılımı, kullanımı kolay ve sofistike temaların desteğiyle dikkat çekiyor.

Aynı şekilde, WordPress adlı bir CMS alışveriş eklentisi olan WooCommerce, ücretsiz alternatiflerden biridir. Ideasoft, Ticimax ve Nine Software yerel ve ücretli e-ticaret yazılımları arasında öne çıkıyor. Bu üç farklı şirketin yanı sıra, onlarca e-ticaret yazılımı var. Her yazılımın kendine has özellikleri olduğundan, ihtiyaçlarınıza göre seçim yapmanız gerekir.

Artık E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur? sorusuna az da olsa cevap bulduğumuza göre ;Ne zaman açıyoruz şu ‘E-Ticaret’ sitesini ? 🙂

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
2 Yorum

2 Comments

  1. Pingback: İnternet alışverişi hakkında bilgiler - Yaşam , Kültür , Eğlence

  2. Burak sezgin

    Ocak 23, 2020 at 6:59 am

    Çorap üretimi yapıyoruz ve E -ticaret sitesi kurmayı düşünüyoruz. Hazır sistemlerden hangisini önerirsiniz?

Bir Cevap Yazın

Daha Fazla STİL

Popüler

Facebook

Popüler

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 499 aboneye katılın

Üste Çık