Bizimle İletişime Geçin

Yaşam Kültür Eğlence

Amazon Hakkında Merak Edilenler

EĞLENCE

Amazon Hakkında Merak Edilenler

Piyasada bildiğiniz gibi bir çok E-ticaret sitesi bulunmaktadır. Amazon firması ilk olarak satışlarına kitap satarak başlamış olan bir elektronik ticaret sektöründe öncü olarak kabul edilmektedir. Bugün ise Amazon firmasında DVD, Müzik CD’leri, Bilgisayar yazılımları, Bilgisayar oyunları, Elektronik eşyalar, Aksesuarlar ve mobilyalar gibi bir çok farklı ürün satışı da yapılmaktadır. Amazon firması ayrıca kendi elektronik ürünlerini de üretmektedirler. Amazon firması bir diğer yandan da dünyanın en büyük bulut temalı alt yapı hizmetlerini de sağlayan firmalardan bir tanesidir. Bu şirket ayrıca Amazon Basics marka ile USB kablosu gibi ucuz maliyetli ürünler de satmaktadır.

Amazon firması Amerika, İngiltere, Fransa,İrlanda, Kanada, Almanya, Çin, Hindistan ve Meksika için de birbirinden farklı dil seçenekleri ile de hizmet verebilmektedir. Türkiye sitesi daha yeni açılmış olan firma, uluslararası gönderim seçenekleri ile de Türkiye’ye gönderim yapabilmektedir.

Amazon Firması E-Ticarette Bir Dev !Amazon şirketinin son zamanlarda yapmış olduğu en büyük atılım ise, elektronik kitap okuyucusu olarak ürettiği Kindle isimli ürününü piyasaya sürmesidir. Son versiyonu ise Kindle 3 ismi ile piyasada olan cihaz, Amazon şirketinin en çok satılan ürünü haline de gelmiştir. Bunun yanı sıra bu ürün içeriğinde de çok geniş bir elektronik kitap arşivi de bulunmaktadır. Üzücü bir diğer durumlardan bir tanesi ise Kindle ürünü Türkiye’de satılmamaktadır. Dünyanın en yaygın ve bilinen alışveriş sitelerinden bir tanesi olan Amazonun logosunda yer alan sarı ok ise sadece gülen surattan ibaret değildir. A’dan Z’ye her şeyi rahatlıkla bulabileceğinizi anlatan gizli bir sembol olarak da kabul edilmektedir.

Okumaya Devam Et
Bunlar da Hoşunuza Gidebilir
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla EĞLENCE

Popüler

Facebook

Popüler

Üste Çık